Model BISON CNC
Napęd Serwonapęd Mitsubishi z przekładnią planetarną
Wielkość cięcia 1500x1500mm, 1500x3000mm
Prędkość przejazdowa max 50 m/min
Prędkość cięcia max 15 m/min
Grubość cięcia do 50mm
Dokładność pozycjonowania +/- 0.02 mm/m
Napięciowy regulator wysokości THC Automatyczny napięciowy regulator wysokości palnika PID
Co nas wyróżnia:
Zastosowane napędy serwo pozwalają na wykonywanie dynamicznych i płynnych ruchów, precyzyjną kontrolę prędkości i kąta obrotu, a także pozycjonowanie. Zapewniają też utrzymanie dużego momentu obrotowego w szerokim zakresie prędkości, co umożliwia cięcie z prędkościami do 20m/min. Brak wibracji powoduje nieporównywalnie lepszą jakość powierzchni niż w przypadku silników krokowych. W wypalarkach plazmowych Bison stosujemy wyłącznie napęd obustronny realizowany przez bloki z samo-kasującym luzem, 400W servo napędy Mitsubishi, przekładnie planetarne z luzem kątowym poniżej 6arc/min oraz koła i listwy zębate firmy Gudel klasy minimum h8. Zastosowanie precyzyjnych, markowych komponentów pozwoliło uzyskać dużą sztywność bramy, przy dużej dynamice ruchu oraz dokładności pozycjonowania sięgające 0,02mm/m.
Stawiamy na bezpieczeństwo! Specjalnie dla komfortu pracy wydzieliliśmy obszar załadunkowy i obszar parkingowy tak aby łatwo i bezpiecznie załadować arkusz blachy. Wypalarki Bison CNC wyposażone zostały w 3 niezależne przyciski bezpieczeństwa znajdujące się na pulpicie sterownika oraz po lewej i prawej stronie belki portalu, a system antykolizyjny palnika pozwala bezpiecznie zatrzymać proces cięcia w przypadku kolizji palnika z ciętym materiałem.
Sterowanie E-MOTION poprzez zastosowanie nowatorskich rozwiązań dotyczących komunikacji, protokołów transmisji, separacji galwanicznej pozwala na zastosowanie sterownika w trudnych warunkach przemysłowych, także w urządzeniach o wysokiej częstotliwości. Sterownik E-Motion  posiada przemysłowy, ergonomiczny kształt zaprojektowany w taki sposób, aby sprostać pracy w miejscach o różnej wilgotności i temperaturze, miejscach zapylonych, narażonych na promieniowanie oraz wibracje

Opcje dodatkowe

Oprogramowanie CAD/CAM Wrykrys
wrykrys WRYKRYS to specjalistyczny program CAD/CAM dedykowany do urządzeń typu: wypalarki plazmowe, wypalarki gazowe, wypalarki laserowe, waterjet. Program importuje rysunki z formatu DXF lub DWG oraz generuje pliki w postaci kodu numerycznego. Posiada elastyczny moduł tworzenia posprocesora co pozwala na dopasowanie oprogramowania do większości w/w maszyn. WRYKRYS umożliwia optymalizację procesu cięcia, minimalizację odpadów, kosztorysowanie, zarządzanie blachami odpadowymi. Posiada szereg modułów technologicznych: moduł standardowych kształtów, moduł rozkładu elementów na arkuszu blachy, moduł symulacji procesu cięcia z rozkładem temperaturowym, moduł kształtek wentylujących, moduł kosztorysujący, moduł zarządzania blachami odpadowymi, moduł CAD.
Moduł znakowania pneumatycznego
Moduł znakowania pneumatycznego znacznie zwiększa możliwości produkcyjne redukując koszty. Umożliwia on znakowanie i cięcie części w jednym cyklu pracy, dzięki czemu proces znakowania detali może być zrealizowany na miejscu, bez potrzeby korzystania z firm zewnętrznych. Dzięki regulowanemu naciskowi możliwe jest znakowanie zarówno materiałów twardych jak i miękkich. Marker umożliwia trwałe znakowanie linii gięcia, numerację części, grawerowanie tekstów i grafik.Moduł znakowania pneumatycznego wyposażony jest w system automatycznego smarowania oraz system sterowania pneumatycznego. Do pracy wymaga jedynie zasilania sprężonym powietrzem
Sterownik bezprzewodowy
sterownik-bezprzewodowy Przenośny sterownik umożliwia bezprzewodowe sterowanie urządzeniem w promieniu do 20 metrów. Sterownik pozwala operatorowi na wprowadzanie dowolnych ustawień, korygowanie ścieżki cięcia, podnoszenie oraz opuszczanie palnika plazmowego. Integracja sterownika bezprzewodowego ze sterownikiem głównym pozwala na wyświetlanie wszystkich działań wykonywanych na pilocie, zarówno na sterowniku jak i na pulpicie głównym. Bezprzewodowe sterowanie to nowoczesny sposób na poprawę funkcjonalności maszyny, poprawę bezpieczeństwa i szybkości pracy operatora. Sterownik jest też gwarancją wygody użytkowania oraz pełnej kontroli nad wszystkimi parametrami pracy.
Zdalna pomoc techniczna
pomoc-techniczna Usługa pomocy technicznej daje bezpośrednie wsparcie, świadczone przez profesjonalistów. Pomoc dotyczy obsługi wypalarki plazmowej, oprogramowania oraz wszelakich napotkanych problemów technicznych. Dodatkowo użytkownik otrzymuje stały dostęp do aktualizacji oprogramowania, które jest stale modyfikowane w oparciu o sugestie użytkowników.Korzystając z płatnej pomocy online oprócz usług serwisowych użytkownik otrzymuje stały dostęp do bazy wiedzy, szkoleń, forów dyskusyjnych.
Servo napędy Przekładnie planetarne Technika liniowa